Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy

V úterý 6. března byli v Městském domu kultury ocenění nejlepší sportovci města Karviná za rok 2017. Mezi oceněnými byli i tři naši zástupci.

V kategorii "TALENT ROKU" byl oceněn:

Ondřej Durčák - KLUBsten Karviná - Klub stolního tenisu a plavání

V Karviné se znovu objevil ve věku 5 let mimořádný talent stolního tenisu, který ještě ani nechodí do základní školy ale pohybově, fyzicky a úderově jde o výjimečný talent, je skvěle pohybově nadaný. Tento svěřenec si zaslouží ocenění, je nesmírně ctižádostivý, poctivý, je v něm obrovský potenciál a může to dotáhnout hodně daleko. Získal první místo v okrese Karviná v kategorii nejmladšího žactva (ročníky narození 2007 a mladší). Ondřej bude v této kategorii ještě 4 roky.

V kategorii "JEDNOTLIVCI - MLÁDEŽ - individuální sporty"

Ladislav Pastornický - Moravskoslezský klub judo Karviná

3. místo na mistrovství ČR v judu v Mladé Boleslavi, kategorie mladších žáků do 55 kg. Dále je vítězem 6 Velkých cen judo a přeborníkem Moravskoslezského kraje.

Ladislav Plachetka - Tělovýchovná jednota Baník Karviná – oddíl boxu

2. místo na mistrovství ČR v boxu kadetů a školní mládež (boxeři do 14ti let) – Karviná. Člen sportovního centra mládeže (SCM), vítěz 4 mezinárodních turnajů, Člen reprezentace ČR.