Probíhající projekty

Dne 21.12.2009 schválila vláda ČR program dotované Ovoce do škol. Naše škola se stala součástí tohoto projektu, který je určen dětem od 1. do 5. ročníků. Poprvé děti ovoce a zeleninu dostanou v měsíci březnu.

Dodávané produkty obdrží děti zdarma. Předmětem podpory je čerstvé ovoce a zelenina a dále balené ovocné a zeleninové šťávy bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli, sladidel a konzervantů. Každé balení ovocné a zeleninové šťávy a každé balení čerstvého ovoce a zeleniny musí být označeno nápisem „Ovoce do škol". Dodávky ovoce a zeleniny z programu budou dětem dávány nad rámec pravidelného školního stravování, tzn. že dodávka ovoce a zeleniny z programu „Ovoce do škol“ nebude nahrazovat naplňování výživových norem stanovených vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování.

Ovocné a zeleninové produkty budou dětem vydávány prostřednictvím kreditní karty z automatu COME

( dosud byl využíván pro odběr dotovaného mléka). Žáci, kteří odebírali dotované mléko, budou na stejnou kreditní kartu odebírat i ovoce a zeleninu. Ti, kteří mléko neodebírali obdrží od referentky školy kreditní kartu pro odběr.

V případě ztráty nebo poškození kreditní karty si žák musí vyzvednout novou v kanceláři referentky školy.

Návod na výběr z automatu je jednoduchý: ovoce

  1. žák přijde k automatu
  2. vloží kartu
  3. zadá číslo výrobku, které si vybral
  4. vyjme kartu
  5. po zaznění zvukového signálu si výrobek odebere

Více informací o programu naleznete na http://www.msmt.cz/ministerstvo/ovoce-do-skol-doplnujici-informace

Za realizaci projektu odpovídá Monika Svoreňová