Výlet na Farmu U Klokana v Oldřichovicích

Napsal Karolína Krečmerová - učitelka MŠ

Ani deštivé počasí nám nezkazilo radost z výletu na Farmu U Klokana v Oldřichovicích, kam se vydaly všechny děti z naší mateřské školy. Přivítala nás spousta zvířecích obyvatel – viděli jsme lamy, klokany, přátelskou kozu, prasnici s malým selátkem, želvu a mývala Terezku. Pan farmář dovolil dětem, aby si malé selátko pohladily. Ani paní učitelky neodolaly a roztomilé mládě si pohladily taky. Pro mnohé z nás, to byl nezapomenutelný zážitek.

Děti měly radost, že mohou zvířátka potěšit dobrotami, které jim přivezly – největší úspěch měly jablíčka a mrkvička. Jen mývalí slečna Terezka se na nás dívala opatrně ze svého úkrytu a na návštěvu se necítila.

Po prohlídce farmy si děti pochutnaly na svačince od naší paní kuchařky i na dobrotách z domova. Nakonec jsme se rozloučili se zvířátky i milým hostitelem panem Kosem, který se nám po celou dobu věnoval, a vyrazili jsme zpět do školky, kde už na nás čekal výborný oběd.

Výlet se nám i přes nepřízeň počasí moc líbil a určitě bychom se na farmu rádi ještě někdy vrátili.

Kateřina Pavlíková