Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 33

Návštěva Okresního soudu v Karviné

Ve středu 20.9.2023 navštívili žáci 9.A Okresní soud v Karviné. Během exkurze žáci pochopili, jak soud funguje a jaké jsou jeho pravomoci. Dozvěděli se mnoho nového o fungování soudního systému. Měli možnost nahlédnout do zákulisí soudní síně a vidět, jak probíhá hlavní líčení. Exkurze na soud byla pro žáky přínosným zážitkem.

Mgr.Šinclová Beáta

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 30

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Na dětském dopravním hřišti a na Magistrátu města Karviné proběhla v pondělí 25. 9. 2023 výuka dopravní výchovy čtvrťáků. Děti se za asistence strážníků městské policie seznámily s pravidly silničního provozu pro cyklisty, zopakovaly si základy zdravovědy a první pomoci. Nejvíce se samozřejmě těšily na jízdu na kole. Bez nehody projížděly všechny křižovatky a řídily se pokyny strážníků. Svoje vědomosti předvedly také v teoretické části. Poznávaly a hledaly dopravní značky a řešily zapeklité dopravní situace.

Za svoje znalosti a jízdní dovednosti získají děti koncem května průkaz cyklisty, na který se moc těší.

Děkujeme všem organizátorům za pěkné dopoledne.

Mgr. Libuše Stachurová

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 32

Prvňáci se školy nebojí

Hned první týden školy byl pro naše nové prvňáčky velkým zážitkem. Poprvé usedli do školních lavic, seznámili se s novými spolužáky a vyrazili také na výlet po Karviné. Na knižním jarmarku na karvinském náměstí se potkali s autorem dětských knížek Adolfem Dudkem a setkání s ním je pro děti vždycky velkým zážitkem.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 24

Naši "Šikulové" opět v akci

V dalším natáčení České televize se tentokrát utkaly oba soutěžní týmy z naší školy. Premiéra tohoto pořadu proběhla 7.9.2023. Jak se nám dařilo a co jsme vyráběli tentokrát můžete shlédnout zde .https://www.ceskatelevize.cz/porady/14681559345-sikulove-velka-vyzva/423234100081023/
Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 25

Za starý papír nové knihy do knihovny

Děkujeme všem pilným sběračům, kteří se ve středu 20.9. zapojili do výzvy – ZA STARÉ NOVÉ.
Kromě toho, že za každý kilogram sběru získají body pro svou třídu do celoroční soutěže tříd, pomohou nám díky recyklace zakoupit nové knížky do školní knihovny.
Druhý sběrový den se uskuteční příští středu 27.9. 2023. Od 7:30 hod. do 7:50 hod. bude služba opět vážit a vybírat vámi sebraný starý papír.
Od příštího týdne se již tradičně začnou vybírat kaštany a žaludy, pořádně vysušené plody můžete nosit vždy v pondělí od 7:40 hod. k dílnám. Celoročně u nás ve škole probíhá sběr plastových víček.
SBĚRU A RECYKLACI – ZDAR!

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 26

Návštěva spolužačky z Bahrajnu

V prvním zářijovém týdnu se do naší školy na chvilku zastavila Maria z Bahrajnu, která přišla
pozdravit své "spolužáky" z 8.A. Zvídaví třeťáci také využili příležitosti si s ní popovídat nejen
o škole, ale i o životě v Bahrajnu. Maria nakonec všem žákům popřála, ať se jim daří a mají
dobré známky.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 161

Školní rok 2023-2024

Školní rok 2023-2024 začíná v pondělí 4. září 2023.

Slavnostní zahájení nového školního roku pro žáky 2. - 9. tříd začne v 8.00 hod. Žáci budou vstupovat do budovy školy žákovským vchodem.

Slavnostní zahájení nového školního roku pro žáky 1. tříd proběhne v 9.00 hod. Rodiče s žáky budou vstupovat do budovy školy hlavní vchodem. První třídní schůzka pro rodiče žáků 1. tříd se bude konat ve středu 6. září v 15.30 hod.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 193

Přání

Přejeme všem žákům školy a dětem z mateřské školy, také jejich rodičům, krásné prázdniny, plné sluníčka, klidu a spokojenosti.
Ať se všichni ve zdraví opět setkáme v novém školním roce 2023/2024.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 171

Za starý papír nové knihy do knihovny

Výzva - sběr papíru - za starý papír nové knihy do knihovny

I v příštím školním roce bude na naší škole probíhat sběr starého papíru. Za utržené peníze ze sběru budou zakoupeny nové knihy do naší školní knihovny, ze které si žáci mohou ke čtení zapůjčit spoustu zajímavých titulů.

Přiložte ruku k dílu, zapojte se do recyklace a pomozte nám za starý papír pořídit něco nového a užitečného.

Mgr. Radka Kapolková

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 267

Urban Game v Dolních Vítkovicích

V pátek 23.6. si žáci 6.A, 7.B a 8.A zahráli v rámci školního výletu venkovní únikovou hru v areálu Dolních Vítkovic. Skoro dvě hodiny pracovali s mapou, hledali souřadnice, počítali netypické příklady a u toho objevovali specifická zákoutí této technické průmyslové památky. Poté ještě navštívili zajímavou výstavu s mnoha herními prvky ve Velkém světě techniky. Poslání školního výletu bylo splněno – unavené hlavičky i nožičky.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 260

Školní výlet 9.A

V pátek 23.6.2023 se vydala devátá třída na svůj poslední školní výlet do Mostů u Jablunkova. Dále nás čekal výstup na chatu Studeničné. Počasí nám přálo a výlet se nám opravdu moc líbil. Žáci i my učitelé jsme si ho velmi užili.

Mgr. Šinclová