Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 35

Online veletrh středních škol MSK 2021/2022

Online veletrh je unikátní příležitostí, jak otevřít žákům dveře do světa středních škol, dříve než udělají svá zásadní rozhodnutí! Do projektu je zapojeno více než 120 středních škol z celého kraje.  

Termín konání online veletrhu středních škol je od 17.-25.1.2022.

Připojit se můžete na adrese: https://veletrh-skol.msk.cz/

17.1.2022 Bruntál

18.1.2022 Frýdek-Místek

19.1.2022 Karviná

20.1.2022 Nový Jičín

24.1.2022 Opava

25.1.2022 Ostrava

Pokud se chcete dozvědět ještě víc, jak podpořit myšlenku online veletrhu, navštivte nápovědu pro žáky 9. tříd, jejich rodiče a pedagogy na https://veletrh-skol.msk.cz/napoveda

Spot na YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=trGmgws8h7s 

Spot na Google Drive

https://drive.google.com/file/d/1XOQ8pGTs7UT7vqS7xeBUhqiZ035rOEUT/view 

 https://www.facebook.com/242325079811590/posts/855343375176421/

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 53

Žáci 3.A navštívili dědečky a babičky

Ve čtvrtek 6. ledna vystoupili žáci 3.A  s programem "My tři králové..." v  Domově Alzheimer, kde potěšili  přítomné babičky a dědečky.  Ve svém vystoupení připomněli tradici 3 králů. Zpívali koledy, recitovali básničky a vyprávěli o Mudrcích z východu.

Babičky a dědečkové měli z jejich vystoupení velikou radost a už se těší, až je naši žáci zase navštíví.

Mgr. Alina Morawiecová

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 69

Změny v testování

V období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá preventivní plošné testování žáků antigenními testy 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna 2022 bude probíhat testování žáků opět každé pondělí. Nově se testují i žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci.

Stáhněte si přílohu:

Název přílohyFormátVelikost v kB
PDF icon Změny v testování PDF 283
Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 76

Přáníčka pro nemocnici v Ráji

20211221 10574920211221 105749Protože si vážíme náročné práce zdravotníků, rozhodli jsme se ještě před Vánocemi potěšit všechny, kteří pracují na oddělení ARO v rájecké nemocnici. Za všechny žáky a zaměstnance naší školy jsme napsali dopis s poděkováním a přáním do nového roku, přidali veršované přáníčko, nějaké dobrotky ke svačince a „andělské“ čaje. Věříme, že malé posilnění při vyčerpávající péči o nemocné přijde vhod. A ještě jednou do nemocnice přejeme hlavně klidné Vánoce a hodně sil v roce 2022.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 97

Přijímací řízení na střední školy

Vážení zákonní zástupci a žáci,

postupně Vás budeme seznamovat s důležitými informacemi a termíny, které se týkají přijímacího řízení 2022. První informace se týká přihlášek a termínů přijímacího řízení.

Všichni žáci 9. tříd, kteří chtějí studovat na střední škole v maturitním oboru či na gymnáziu, jsou povinni skládat jednotnou přijímací zkoušku. Tato jednotná přijímací zkouška je připravována společností CERMAT (pod dohledem MŠMT) a skládá se z didaktického testu z českého jazyka (60 minut) a matematiky (70 minut). Uchazeč má možnost podat přihlášku na dvě střední školy nebo na dva obory vzdělání v rámci jedné školy, přičemž může konat jednotnou zkoušku na každé z těchto škol. Do výsledku přijímacího řízení se bude zohledňovat pouze lepší výsledek každého testu z prvního nebo druhého termínu příslušného testu. Pokud se žák nebude v prvním či druhém termínu moci dostavit ke konání testů, například z důvodu nemoci, pak bude po omluvě řediteli SŠ moci konat jednotnou přijímací zkoušku v termínu náhradním. Minimální hranice úspěšnosti u přijímacích zkoušek není stanovena, školy si kritéria pro přijetí stanovují samy zpravidla do konce ledna.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 167

Čtenářský kroužek

Vždy ve čtvrtek odpoledne se scházejí žáci a žákyně 5. a 6. tříd , kteří mají rádi knížky – četbu i povídání o příbězích, které podněcují fantazii, baví a přinášejí dobrou náladu, nebo nutí k zamyšlení. Děti si nosí vlastní knihy, ale hojně využívají naši školní knihovnu. Jednou měsíčně také vyrazí na návštěvu Regionální knihovny v Karviné-Mizerově, aby se více dozvěděli o všem, co s knihami a knihovnami souvisí.

Napsal Bc. David Purgat - administrátor
Zobrazení: 196

4.A ve Slezském zemském muzeu

Dne 2.12. vyrazila třída IV.A na netradiční výuku přírodovědy a vlastivědy do muzea v Opavě. Nejprve pracovali ve skupinách na interaktivní výukové výstavě Zvířátka a lidé, potom měli žáci možnost si prohlédnout zbytek expozic muzea. Bylo rozhodně co si prohlédnout, faunu i floru Slezska, krápníkovou jeskyni, dobovou prodejnu, fotoateliér, historii loutek i církevní relikvie. Moc to žáky bavilo a určitě by se rádi do muzea ještě někdy vrátili.

Napsal Bc. David Purgat - administrátor
Zobrazení: 185

Příběhy našich sousedů

Od začátku letošního školního roku jsme se zapojili do projektu "Příběhy našich sousedů". V průběhu října jsme natočili vzpomínky pamětníka pana Jindřicha Kubienky. Jeho příběh jsme zpracovali do rozhlasové reportáže, kterou jsme ve čtvrtek 2. 12. jeli natočit do rádia Čas v Ostravě - Porubě. Bylo skvělé, vyzkoušet si profesionální rozhlasové nahrávání v opravdovém rádiu. Moc hezky se nám věnoval pan moderátor Honza Gavelčík. Do konce března příštího roku, kdy bude závěrečná konference, ještě musíme zpracovat pamětníkův životopis a připravit si prezentaci na konferenci.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 194

Soutěž v ABAKU

Soutěž ABAKU v Karviné byla zaměřena na zdokonalení se v ABAKU aktivitách, které žáci trénovali v průběhu hodin matematiky. Principem této hry je vytvořit z číslic příklady aritmetické abakové rovnosti s jednou matematickou operací. Každá třída řešila soutěžní úkoly - ABAKOVÉ ŘADY, ABAKUSMĚRKY, ABAKU LOGICKÉ ŘADY, ABAKU DATUM a KOMBA. Do soutěže se na naší škole zapojily třídy 8.A a 9.B.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 200

Upozornění

V souvislosti s rekonstrukcí chodníků na ul. Školská začala v pátek 19. 11. 2021 i rekonstrukce přístupového chodníku ke škole. Jedná se o chodník od MŠ k žákovskému vchodu, proto nebude možné tento přístupový chodník od 22. 11. 2021 používat. Ke vstupu do areálu školy žáci použijí vstup brankou u školní družiny.