Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 19

Přpomináme

Připomínáme zákonným zástupcům,

že Rada města Karviné stanovila výši úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině pro školní rok 2024-2025 na měsíční částku 150,-Kč.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 44

Cambridge certifikáty rozdány!

Jak je již u nás ve škole dobrou tradicí, i letos jsme ulovili pár šikovných žáků do projektu Cambridge English. Ti se poctivě půl roku připravovali v kroužcích, aby mohli v březnu prokázat své kvality. A to se povedlo. Všichni kandidáti velmi kvalitně zvládli úroveň, na kterou se přihlásili. A opět se našli i tři žáci osmého ročníku, kteří již nyní dosáhli maturitní úrovně. Gratulujeme.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 35

Finidr - exkurze 8.B

V úterý 25.6. 2024 se žáci 8.B vydali do sousedního Českého Těšína, kde sídlí tiskárna FINIDR, která patří mezi největší výrobce knih ve střední Evropě. Tam se nás ujal zkušený průvodce, který nás postupně provedl celým procesem výroby knihy a zároveň žáky „potrápil“ svými dotazy k tématu. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že každá kniha potřebuje dva až tři týdny, než je připravena opustit tiskárnu a zamířit k rukám čtenáře. Velmi zajímavé! Děkujeme!

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 37

Recitační soutěž „O cenu Petra Bezruče“

Dne 14.6.2024 jela naše nejmladší žákyně 1.A Yuliia Timchenko na svou první velkou recitační soutěž do Ostravy. Soutěž se jmenovala „ O cenu Petra Bezruče“ a byla pro žáky – cizince, tedy žáky, pro které čeština není jejich rodným jazykem. Soutěžila v kategorii žáků 1. – 5. tříd. Tedy v kategorii, která má tradičně největší zastoupení soutěžících, kteří byli z Ostravy, Opavy, Krnova a dalších měst v okolí Ostravy. Soutěž vzala velice zodpovědně a s básní Jiřího Žáčka Pět minut v Africe získala nádherné 3. místo. Gratulujeme!

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 48

Exkurze KVH Chotěbuz

V pondělí 24. 6. 2024 navštívila třída 5. A objekty lehkého opevnění v Chotěbuzi. Klub vojenské historie Chotěbuz zde zrekonstruoval 3 bunkry s cílem ukázat každý z nich v jiném historickém období. Výklad pánů v dobové ústroji byl pro žáky velmi zajímavý a určitě bude přínosem do učiva dějepisu na 2. stupni školy. Děti byly nadšené a nejvíce ocenily prohlídku bunkrů.