Mezinárodní den svačiny jsme oslavili ochutnávkou pěti druhů sýrů

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel

Věděli jste, že 4. března byl mezinárodní den svačiny? Proč ho tedy neoslavit a jak jinak než dobrou svačinkou. V rámci projektu Mléko do škol jsme měli možnost ve všech třídách prvního stupně ochutnávat sýry. Cílem bylo vyzkoušet různé druhy sýrů, porovnat jejich chuť a nakonec je také bodově ohodnotit. Ochutnávka byla zábavná a zároveň jsme se dozvěděli něco nového o různých typech sýrů. Ochutnali jsme Eidam 30 %, Goudu 48 %, Goudu bez laktózy, Tolštejn a Kozí goudu. Každý sýr měl jinou chuť, vůni i konzistenci. Některé byly jemnější a krémovější, jiné měly výraznější a typickou chuť. Po ochutnávce jsme jednotlivé sýry ohodnotili body. Třeba ve 3.A nejvíce chutnal Eidam a ochutnávku jsme spojili s výukou českého jazyka a prvouky, pracovali jsme s informacemi z obalů a složili i básničky. Ve 3.B zase nejvíce chutnala Gouda bez laktózy a v 5.A zase vyhrál Eidam.

Radka Sikorová

Prohlédnout galerii: Mezinárodní den svačiny jsme oslavili ochutnávkou pěti druhů sýrů