Vánoční jarmark se moc líbil

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel

V prvním adventním týdnu, ve čtvrtek 1. prosince, na všechny dýchly Vánoce.

Vestibul školy zkrášlily vánoční stromečky, na jejichž výrobě a výzdobě se podíleli žáci všech tříd i děti ze školní družiny.

Jeden je krásnější než druhý, který se líbil vám?

  • Ten ekologický?
  • Z knih?
  • Zdobený plyšáky?
  • Nebo fotkami žáků třídy?
  • Nebo ten ve tvaru kuželu s lepenými papírovými proužky ve tvaru slzy?
  • Nebo ten, který by se líbil i Harrymu Potterovi a který hlídaly tři postavy z románů o kouzelnickém učni?
  • Nebo ještě některý jiný?

Všechny byly najednou slavnostně rozsvíceny, a tak byl odstartován vánoční jarmark. Ten proběhl v tělocvičně naší školy a nabízel kupujícím rodinným příslušníkům i bývalým žákům naší školy spoustu krásných vánočních dekorací a výrobků – od perníčků a ozdob na stromeček po výrobky z keramiky a adventní věnce, nad jejichž výrobou strávili žáci se svými učiteli dost hodin. Připraveno bylo i občerstvení v improvizovaném bufetu pod taktovkou žákyň a žáků 9. třídy.

Nezapomenutelný zážitek měli všichni přítomní z úvodního pásma vánočních písniček, které si připravili žáci ze školního sboru Notička pod vedením paní učitelky Evy Steffanové a které navodily tu pravou předvánoční atmosféru.

Velké díky patří všem, kteří se na přípravě i průběhu této milé akce podíleli.

Leona Januszková