Archiv

Okresní kolo olympiády z mateřského jazyka

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

1.února, první den nového pololetí, se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, jako již tradičně v Krajském středisku volného času Juventus v Karviné.  Letos nás doprovázely sněhové vločky a všude kolem bílo v mlžném oparu. Ale mozkové závity musely svištět i v zimním klidu naplno. Naši školu reprezentovali Michaela Golová z 8.A a Jiří Kozák z 9.A.

Soutěž měla opět část mluvnickou a část slohovou. V mluvnické části se většinou pracuje s významy a složením slov, důležitá je znalost slovní zásoby i vědomosti nabyté během výuky na základní škole. Téma slohového úkolu znělo: „Co očekávám od letošního roku.“ Mezi 95 soutěžícími základních škol z celého okresu se naši žáci neztratili a podali velmi pěkné výsledky. Míša Golová se mezi žáky karvinských škol umístila na krásném 10. místě.

Martina Mikulincová