Ve středu 22. března se konal v prostorách Regionální knihovny v Karviné XV. ročník literární akce pořádané Obci Slováků v Karviné pod názvem „Odpoludnie poézie“. V rámci multikulturní výchovy mladé generace zde přednášeli básně a zpívali písně žáci ze 4 karvinských základních škol v jazyce českém, slovenském, polském a rómském, tedy jazyků národností žijících na Karvinsku. Akce se konala ve spolupráci s Regionální knihovnou v Karviné. Naši školu reprezentovaly 4 žákyně ze sedmého a osmého ročníku.

Tentokrát děvčata přednášela pouze české texty. Většina se účastnila této akce poprvé, všechny recitátorky předvedly velmi zdařilé výkony a dostávají velkou pochvalu. V roli moderátorky jsme se opět setkali s paní učitelkou Vilmou Krňávkovou, která učila několik let i na naší škole. Za účast na této zajímavé akci si přednášející odnesli pěkné knížky a diplomy.

Martina Mikulincová

Fotogalerie:

{oziogallery 299}