Archiv

Sváteční den v ZOO Ostrava

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

V pondělí 1. května se vybraní žáci zúčastnili výletu do ZOO Ostrava. Někteří jeli za odměnu, jako nejlepší sběrači pomerančové a citrónové kůry, jiní jeli na záchrannou kampaň Mayday. Nejlepší sběrači si ZOO užívali po svém - prohlídkou zoologické zahrady. K vidění toho bylo mnoho, nezapomněli se zastavit i u našeho letošního adoptivního zvířete binturonga, jehož chov právě z peněz za pomerančovou a citronovou kůru podporujeme.

Druhá skupina pojala návštěvu ZOO pracovně. Naše škola podporuje ostravskou ZOO mnoho let nejen formou adopcí vybraného zvířete, ale také žáci pomáhají v rámci záchranné kampaně Mayday šířit mezi veřejnost informace o nutnosti chránit naše životní prostředí. Letošní téma kampaně „Let it grow!“ se zaměřuje na ochranu a udržení stabilních ekosystémů a má inspirovat jednotlivce i skupiny ke zřízení „kousku živé přírody“ ve svém okolí např. hmyzí domečky, květinová louka, ptačí budky a krmítka apod. Kromě informování návštěvníků ZOO o této problematice, prodávali žáci vlastnoručně vyrobené předměty. Výtěžek z prodeje jsme předali pracovníkům ZOO. Všichni zúčastnění žáci tříd 2.A, 4.A,5.A, 6.B, 8.A a 9.A si zaslouží velkou pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Fotogalerie:

ozio_gallery_lightgallery

Radka Sikorová, Miroslava Zbavitelová