Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy

Atletická olympiáda žáků základních škol

Tradičně poslední sportovní soutěží ve školním roce je atletická olympiáda základních škol. Soutěží se v běhu na 60, 500 a 800 metrů, skocích do dálky a výšky, vrhu koulí, hodem míčkem a štafetě 4x60 metrů. Družstvo složené ze třinácti našich žáků si vedlo dobře a společně obsadilo třetí místo mezi školami. Posbírali jsme však i několik skvělých individuálních ocenění. Oba naši závodníci v běhu na 800 metrů byli medailoví, Tomáš Kajstura v čase 2:16,7 první a Honza Kuljovský s časem 2:21,4 druhý. Hned dvě medaile si odnesla žákyně osmé třídy Lenka Wawrzyczková, a to obě stříbrné. V hodu míčkem pokusem do vzdálenosti 47,8 metru a běhu na 500 metrů s časem 1:36,5.

Teprve sedmák René Golasowski byl jedním ze tří žáků, kteří dokázali ve skoku dalekém překonat 5 metrů, jeho výkon 516cm si vysloužil bronz. Ve stejné disciplíně braly stejnou medaili i děvčata, Natalie Babúsová skočila 437cm. A nakonec Kateřina Czyžová, která na olympiádě soutěžila ve vrhu koulí již potřetí. Po předloňském prvním a loňském druhém místě přidala do sbírky výkonem 9,51 metru další zlatou medaili! Další soutěžící Adam Feber, Filip Dabrowski, Martin Fryz, Tomáš Urbančík, Eliška Janovská, Valerie Petíková a Lenka Kočišková svými výkony příjemně překvapili a někteří z nich se na stupně vítězů nedostali jenom o kousek. Všem gratulujeme k individuálnímu, ale i společnému úspěchu.