Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 129

Vánoční zpívání

Poděkování

Rádi bychom tímto poděkovali dětem i p. učitelkám naší mateřské školy za pozvání na tradiční vánoční zpívání. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy a písničky, ochutnali cukroví, popřáli si veselé Vánoce a hlavně mnoho zdraví, štěstí a pohody do nového roku.

Děkujeme.

žáci 1.A a 1.B

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 162

Vánoční přání

Děti z naší mateřské školy pokračují i letos v započaté tradici. Vytvořily společně s paní učitelkami vánoční přáníčka a dárečky pro personál Hornické nemocnice v Karviné- Novém Městě a nemocnice v Karviné- Ráji.

Chtěli jsme společně vyjádřit úctu zdravotnickému povolání a udělat radost. Jak je vidět to se nám povedlo, jsme za to rádi. Přejeme poklidné vánoční svátky.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 129

Vánoční zpívání 20.12.

Dnešní den jsme měli s dětmi napilno. Dopoledne jsme přivítali naše kamarády z obou prvních tříd. S paní učitelkami za námi přišli do mateřské školy, společně jsme si zazpívali koledy a vánoční písničky. Připravili jsme si pro ně cukroví, přáníčka a malé dárky. Na oplátku nám také moc pěkně zazpívali.

Na odpoledne jsme se také těšili. Na zasněžené školní zahradě jsme společně s rodiči putovali za Betlémskou hvězdou. Zdárně jsme ji našli, protože ji vánoční písničky k nám přilákaly. Popřála nám hezké Vánoce a krásné dárky pod stromečkem.

Děkujeme všem za krásnou, tu pravou vánoční atmosféru a přejeme také klidné svátky

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 125

Vánoční jarmark

Předvánoční náladu jsme si společně zpříjemnili v prostorách mateřské školy. Zaposlouchali jsme se do hudby vánočních koled, ochutnali sváteční punč. Na všech třídách byly připravené pultíky s krásnými výrobky. Děti se společně s paní učitelkami podíleli na jejich výrobě i prodeji. Jsme rádi, že se zalíbily, o tom svědčí to, že většinu krásných předmětů si rodiče s dětmi, ale i zaměstnanci koupili domů pro sebe, či pro své blízké.

Děkujeme.

Napsal David Purgat - administrátor
Zobrazení: 185

Odhlašování obědů na konci kalendářního roku MŠ

Z DŮVODU ŘÁDNÉHO UKONČENÍ HOSPODAŘENÍ KE KONCI KALENDÁŘNÍHO ROKU JE MOŽNÉ OBĚDY NA POSLEDNÍ PROSINCOVÉ DNY, tj. 20. 12. 2022 – 22. 12. 2022

ODHLAŠOVAT NEPOZDĚJI DO PONDĚLÍ 19. 12. 2022 do 13:00 hodin (telefonicky 602 673 762 nebo v aplikaci e-strava)

Děkuji za pochopení

Machaczková Petra VŠJ
Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 211

Mikulášská pohádka

Letos jsme si Mikuláše pozvali o trochu dříve než je zvykem. A to rovnou do divadélka ZŠ. Sice se nám v pohádce ztratil, ale myška s veverkou nám ho pomohli najít. S tím jim pomohly děti a také čertík s andělem. Všechno samozřejmě dobře dopadlo, děti si společně zazpívaly a také si zahrály na pódiu. Na závěr skutečně přišel nalezený Mikuláš a odměnil děti tak jak se patří. Pravou mikulášskou nadílkou.

Prostorné divadélko přispělo ke sváteční atmosféře pohádkového dopoledne.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 392

Děti, nebojte se nemocnice

Dne 21. 10. 2022 jsme se s dětmi ze třídy Veverky zúčastnili projektu s názvem „Dětí, nebojte se nemocnice“, kterou pořádala Nemocnice s poliklinikou v Karviné – Ráji pod vedením týmu dětského oddělení a studentek Střední zdravotnické školy v Karviné.

Dopolední akce začala prohlídkou sanitky, do které si děti mohly nasednout, nebo se nechat vyvézt na křesle. Poté jsme se přesunuly do rehabilitační části, ve které na nás čekali zdravotní sestry, kde děti zvážili, změřili, poslechli srdíčko, zkontrolovali oči, krevní tlak, zacvičili si na rehabilitačních míčích a také si prohlédli na panence, jak jsou v těle uloženy vnitřní orgány. Do listu „Malého Nebojsy“ se dětem vše zapisovalo, postupně si vybarvili obrázek a také si tam nechali zkontrolovat a zapsat své nemocné plyšáky. Závěrem této pěkné akce děti dostali svačinku a pití.

Děti se rozloučili poděkováním a velkým potleskem pro celý zdravotnický tým.

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 291

Stanice mladých přírodovědců

18.10. jsme navštívili s dětmi ze třídy Veverky Stanici mladých přírodovědců v Karviné - Ráji.

Děti si mohly prohlédnout nejen exotická, ale také domácí zvířata. Postupně si mohli sáhnout a pohladit hada, želvu a agamu fousatou. Dále se děti seznámily s domácími zvířaty, jako je králík, morče, potkan, fretka a myši. Dozvěděli se, jak o taková zvířata pečovat a jak mají pestrý jídelníček. Ve venkovním výběhu si prohlédli papoušky, sovu sněžnou, dikobrazy, želvy vodní i suchozemské a také opičku.

Návštěva Stanice mladých přírodovědců se dětem velmi líbila. Zaměstnancům jsme poděkovali a zazpívali písničku na rozloučenou.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 264

Připravíme zahradu k zimnímu spánku

Milí rodiče,
srdečně Vás zveme na podzimní setkání na školní zahradě dne 20. 10. 2022 v 15.45 hod.
Připravíme ji k zimnímu spánku, upravíme domeček pro ježky, vyčistíme ptačí budky, shrabeme listí a budeme zde společně tvořit a vyrábět podzimní dekorace.
Těšíme se na příjemné podzimní odpoledne.

Děti a učitelé MŠ Školská

Stáhněte si přílohu:

Název přílohyFormátVelikost v kB
PDF icon Připravíme zahradu k zimnímu spánku - plakát PDF 662