Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 30

Mikulášské nadělování

Mikuláš zase po roce přišel za dětmi do mateřské školy. Anděla a čerta vzal samozřejmě taky.

Děti byly natěšené a na takovou návštěvu i připravené. Zazpívaly spoustu písniček, básničky a říkanky si Mikuláš poslechl taky. Děti totiž věděly, že odměnou jim bude bohatý balíček a čokoládový adventní kalendář. Ještě však někteří musely slíbit čertíkovi a ostatním, že budou hodnější a snaživější. Takže odměnu dostal každý. A Mikuláš s kamarády také. Děti jim nakreslily velice pěkné obrázky.

Za spolupráci děkujeme zástupcům SRPŠ, také paní Korbasové, Kuklínkové a panu Poliačikovi.

Alena Hubáčková

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 17

Vyráběli jsme svíčky

V úterý 05. 12. 2023 jsme v naší mateřské škole ve třídě Veverek přivítali paní Mgr. Danuši Pytlíkovou, která nás seznámila s výrobou parafínových svíček.

Hned v úvodu nás paní učitelka Danuše seznámila, co vše je nutné a potřebné pro výrobu svíček. Ukázala nám granulovaný parafín, parafín, který se zahříval na elektrické plotýnce a také parafín barvený různými barvami, které děti poznávaly. Když se granulovaný parafín rozpustil, tak jsme se přímo podívali, jak se odlévá svíčka do silikonových forem.

Viděli jsme silikonové formy na svíčky, malé i velké, ve tvaru sněhuláka, sněhové vločky, stromečku a šišky. Dozvěděli jsme se, že takové svíčky mohou vyrábět nejen dospělé osoby, ale i větší děti pod dozorem rodičů.

Děti si mohly sáhnout na granulovaný i studený parafín. Také si mohly hmatem vyzkoušet, z jakého materiálu se dělají formy na svíčky.

A jak se říká, po práci odměna a paní učitelkou Danuší byly děti pochválené, jak krásně dávaly pozor a dokázaly zpětnou vazbou odpovědět na otázky, které jim kladla.

Děti dostaly za odměnu medvídky jako svíčky a paní učitelky sněhuláka a sněhovou vločku. Velkým potleskem a vánoční růží jsme paní učitelce Danuši poděkovali za krásné dvě hodiny.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 6

Informace k odhlašování stravování

ODHLAŠOVÁNÍ OBĚDŮ NA KONCI KALENDÁŘNÍHO ROKU

Z důvodu řádného ukončení hospodaření na konci kalendářního roku je možné stravné na poslední prosincové, tj. dny 19.12.2023 – 22.12.2023

ODHLAŠOVAT JE MOŽNÉ NEJPOZDĚJI DO PONDĚLÍ 18.12.2023 do 14:00 (telefonicky nebo sms zprávou na 602 673 762, )

Děkuji za pochopení

Barbora Mitrovská Palátová, vedoucí kuchyně

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 15

Vánoční provoz

Vážení rodiče,

Vánoce se blíží a s nimi i přerušení provozu mateřských škol v období vánočních prázdnin 27. - 29. 12. 2023. Naše školka v tomto období nebude zajišťovat provoz.

Provoz pro případné zájemce o předškolní vzdělávání bude zajišťovat mateřská škola ZŠ a MŠ Cihelní, Karviná, p.o., v Karviné- Novém Městě na adrese Dvořákova 1622 - MŠ Cihlička.

Pokud máte zájem o vánoční provoz nahlaste to p. učitelce a to nejpozději do do úterý 5. prosince 2023. Do 5. prosince 2023 zároveň uhraďte i zálohu na stravu, která činí 140,-Kč/dítě.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 30

Rozhodnutí ředitelky školy o přerušení provozu mateřské školy 27. 11. 2023

Rozhodnutí ředitelky školy o přerušení provozu mateřské školy 27. 11. 2023

Ředitelka školy podle ust. § 3 vyhlášky č. 14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů rozhodla, že z organizačních důvodů přerušuje provoz mateřské školy na den 27. 11. 2023.

V Karviné 22. 11. 2023

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 31

Exkurze do zoo prodejny

Ve středu 15. 11. 2023 jsme s předškoláky navštívili Zoo prodejnu „Futro“ v Karviné – Ráji. Ani poněkud deštivé počasí nás od její návštěvy neodradilo. Pan vedoucí Marián Peter dětem vysvětlil, že práce prodavače není jen o prodávání, ale také o tom, že vše se musí také objednat, dovézt, uložit, srovnat do regálů podle toho, kterému zvířeti je zboží určeno. V prodejně si můžeme koupit věci pro kočky, pejsky, drobná domácí a exotická zvířata. Děti se dozvěděli, že v prodejně nakoupí nejen krmivo, ale také vitamíny, šampony, doplňky na čištění chrupu, zvířecí dobroty a hračky. Viděli jsme tam také kočičí toaleta, přepravky pro zvířata, klece a pelíšky pro ně.

Cestou zpátky jsme ještě nahlédli do veterinární ordinace, kterou jsme měli po cestě. Dětem jsme vysvětlily, že v budově sídlí lékař pro zvířátka.

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 92

Zazimovali jsme zahradu

V pondělí 23. 10. 2023 jsme na naší zahradě v rámci projektu „ Modernizace zahrady MŠ na ul. Školská v přírodním stylu“, pozvali rodiče se svými dětmi na úpravu zahrady, abychom ji připravili k zimnímu spánku.

Úvodem jsme je seznámili, co vše se bude dělat. Před zahájením úklidové akce, měly děti připravený krátký program pro zlepšení nálady. Společně jsme si zazpívali dvě písničky a jednu motivovanou básničku s pohybem. Poté jsme začali připravovat zahradu k zimnímu spánku tím, že jsme vyčistili dva ježkovníky pro naše ježky i ptačí a veverčí budky. Odvážní tatínkové nám je ze žebříku vyčistili.

Do veverčí budky jsme veverkám nasypali pár lískových oříšků na zimu. Společnými silami jsme shrabali listí ke stromům, k ježkovníkům a nasypali do kompostéru. Skupina dětí a rodičů na zimu připravila hmyzí domeček a potom děti rozsypaly před domečkem drcenou kůru ze stromů a větví.

Děti s paní učitelkou připravily ke spánku i naše velké truhlíky. Vytrhaly se stonky rajčat, prostřihly bylinky a vše se zasypalo drcenou kůrou ze stromů. Do jednoho truhlíku jsme zasadili česnek a počkáme do jara, zda nám vyroste.

Jako odměnu za práci na zahradě jsme si pochutnali na občerstvení, které nám připravily nejen naše skvělé paní kuchařky, ale i paní vedoucí jídelelny. Moc jsme si pochutnali na bábovce, muffinách, lineckých srdíčkách a mrkváncích.

Renata Sztrnadlová

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 112

Odpoledne s Radibudkami

Ve čtvrtek 19.10.2023 jsme v naší mateřské škole prožili krásné odpoledne se zástupci projektu Radibudky.cz. Všichni jsme se na toto odpoledne těšili a ani deštivé počasí nás neodradilo. Ve třídě Veverek bylo veselo. Rodiče, paní učitelky, ale hlavně děti byly natěšené a s netrpělivostí jsme očekávali odborníky na stavbu ptačích budek. A dočkali jsme se.

Dozvěděli jsme se, že naše budky budou domovem pro sýkorky. Děti si mohly prohlédnout obrázky těchto krásných ptáčků. A už jsme se mohli pustit do jejich výroby. Pánové dětem vše ukázali, vysvětlili a budky se mohly sestavovat.

Děti si vyzkoušely práci s nářadím, aku vrtačkou, aku šroubovákem, ale také s obyčejným smirkovým papírem. Troufám si říci, že pro většinu dětí to bylo poprvé, kdy takový nástroj držely v ruce. Pro mnohé to byl opravdový zážitek.

Protože se nám vše dařilo, stačili jsme sestavit dvě budky pro nové obyvatele naší školní zahrady. V následujících dnech si je děti ještě pomalují a můžeme je zavěsit na stromy.

A jak se říká, po práci odměna, paní učitelky připravily pro děti i jejich rodiče malé pohoštění. Jablíčkový mošt, ovocný špíz a různé pečené dobroty. Moc jsme si na všem pochutnali.

Už se všichni těšíme, až se v našich budkách uhnízdí sýkorky, a my je budeme moci pozorovat.

Kateřina Pavlíková

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 105

Dopoledne ve SMPř

Ve středu předškoláci navštívili Stanici mladých přírodovědců v Karviné- Ráji, kde na ně čekal zajímavý výukový program. Velice je zaujala expozice exotických zvířat, nejvíce se jim líbilo krmení chameleona. V oddělení domácích mazlíčků si prohlédli fretku, morčata, králíky.

Ve venkovní části stanice se děti nejdříve proběhly na zahradě, pak pozorovaly papoušky, sovu, ale i dikobrazí rodinku, a opičáka Oskara. Nezapomněly si také prohlédnout vodní želvy, které se připravují na zimu.

Dětem se dopoledne ve stanici moc líbilo a snad se na jaře se všemi zvířátky zase uvidíme.

Alena Hubáčková

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 139

Běžím s Ferdou mravencem

Ve středu 10. 10. 2023 se uskutečnilo sportovní dopoledne v areálu základní školy pod názvem „Běžím s Ferdou mravencem“. Zúčastnily se všechny třídy naší školky. Děti plnily sportovní úkoly na třech stanovištích.

Prvním hlavním úkolem a cílem bylo zvládnout běh na krátkou vzdálenost. Děti zde závodily na běžecké dráze. Na druhém stanovišti měly děti za úkol házet míčkem na cíl. Na třetím stanovišti zvládaly překážkovou dráhu, kde si děti vyzkoušely přeskoky přes lanový chodník, kutálení míče mezi kužely, přejít úsek na kyblíkových chůdách a oběhnout kužel.

Po zvládnutí všech disciplín byly děti odměněny medailí s Ferdou mravencem. Cílem sportovní akce nebylo vyhrát, ale zúčastnit se. Sportovní dopoledne jsme si všichni užili a k tomu nám svítilo podzimní sluníčko.

Martina Třaskalíková

Napsal Mgr. Iva Hefnerová - ředitelka školy
Zobrazení: 85

Dopoledne na fotbale.

Předškoláci v rámci projektu „Řemesla a povolání“ navštívili fotbalový stadion a trénovali s fotbalisty. Děti se dozvěděly, co obnáší být fotbalistou. Pan správce je provedl celým objektem, ukázal jim, kde fotbalisté cvičí, posilují, kde se o ně stará pan masér. Děti zajímala spousta věcí např. kde se fotbalisté převlékají do dresů, odkud vysílá televize přenosy, co se stane, když se fotbalista poraní .... Dětem bylo vysvětleno, že kdo chce být fotbalista, měl by být pilný, měl by cvičit, starat se o své zdraví a jíst vitamíny. Poté si děti prohlédly hřiště a podívaly se na trénink brankářů, se kterými se vyfotili. Do školky si odnesly plno zážitků a kartičky fotbalistů.

Alena Hubáčková