Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 6

Branná soutěž Wolfram

Na Den dětí se dva týmy osmáků vydaly bojovat na brannou soutěž Wolfram, kterou organizuje Krajské vojenské velitelství Ostrava. V každém týmu jsme měli zastoupení dvou chlapců a dvou dívek. Čekalo je celkem osm sportovních a vědomostních stanovišť. Třeba o výsadku Wolfram, který se odehrál za 2. světové války v Protektorátu Čechy a Morava nebo stanoviště první pomoci. Závodníci házeli granátem na přesnost, stříleli ze vzduchovky, překonávali dvě bojové dráhy a také předváděli vytrvalostní a silové výkony. I přes velkou snahu a týmový výkon se našim závodníkům nepodařilo obsadit stupně vítězů a tím postoupit do dalšího kola soutěže. Přesto si soutěž naplno užili a zaslouží si naši pochvalu.

Czyž

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 48

Druháčci oslavili Den dětí při učení venku

V pátek 2. 6. čekalo druháčky učení venku s malou oslavou Dne dětí. Hned ráno na ně ve třídě čekala zpráva, ve které se dozvěděli, že jejich úkolem bude vyluštit hádanku "Co nic nestojí a přináší mnoho dobrého?". Za každý splněný úkol, mohli získat jedno písmenko z tajenky. Kromě úkolů z českého jazyka, matematiky, prvouky, výtvarné, pracovní i tělesné výchovy si procvičili také anglická slovíčka s Laurou z dalekého Ekvádoru, která jim dělala doprovod po celou dobu pátečního dopoledne. Všichni druháčci úkoly zvládli, tajenku vyluštili a odměnou v horkém dni jim byl nanuk, za který moc děkujeme paní majitelce Radce Mikešové z Baby Kafe v dětském koutku. A Vy znáte řešení hádanky, co nic nestojí a přináší mnoho dobrého? To je přece ÚSMĚV. Druháčci si slíbili, že se budou na sebe i na své okolí více usmívat. A co Vy? Připojíte se k nim?

Radka Prokopová

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 25

Plavecký výcvik ukončen

V pátek 26. 5. proběhly poslední patnácté lekce plaveckého výcviku druhých a třetích tříd. Po celou dobu výcviku se žáci zlepšovali v plaveckých dovednostech, potápění a skákání do vody. Odměnou jim bylo na závěr jejich „mokré vysvědčení.“ Pevně věříme, že si vody užijí i v letních měsících a rodičům a rodinným příslušníkům ukáží, co všechno se naučili.
Czyž

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 21

Atletický trojboj pro první stupeň

Ve středu 24. 5. se na hřišti ZŠ U Lesa konala atletická soutěž pro žáky všech ročníků prvního stupně. Družstva tvořili po ročnících vždy tři dívky a tři chlapci. Naše škola vyslala na soutěž družstva ve všech kategoriích, páťáci měli dokonce družstvo chlapců navíc. Všechny závodníky čekal sprint na 50 metrů, skok do dálky a hod míčkem. Po celou dobu soutěže padaly výborné výkony. Z našich žáků uspělo družstvo třeťáků, které skončilo na výborném druhém místě. Žákyně Klára Tajslerová a Barča Vránová dokonce obsadily stupně vítězek mezi děvčaty. Všem malým sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Czyž

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 91

Beseda s házenkářskou legendou Martinem Galiou

Dnes jsme měli v naší škole výjimečnou možnost přivítat dlouholetého reprezentačního brankáře házené Martina Galiu, který se po letech v zahraničí vrátil do Karviné.
Žáci byli nadšeni z vyprávění o jeho úspěšné cestě za svým snem. Měli připraveno mnoho zvídavých otázek, na které jim s ochotou a vtipem odpovídal.
Martin Galia ukázal, že i člověk z našeho regionu může dosáhnout svou pílí a odhodláním úspěchů i v zahraničí, zároveň nezapomenout odkud pochází a být hrdý na své rodiště a klub, který ho vychoval.
Doufejme, že bude mnohým žákům Martinova cesta inspirací k dosažení jejich cílů a snů.
Po zodpovězení všech otázek se Martin Galia ochotně vyfotil se všemi zájemci a rozdal nespočet autogramů.
Ještě jednou děkujeme Martinu Galiovi za nezapomenutelný zážitek a přejeme mu mnoho úspěchů nejen v jeho další sportovní kariéře.
Luděk Wala

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 79

Bonusový den v 2.A - Světový den želv

V úterý 23.5. si druháci užili bonusový den, který je součástí celoroční třídní hry "Plavba na Ostrov pokladů". 23. květen je Světový den želv, který má upozornit na problémy želv, kterým dnes hrozí vyhynutí. Proto téma tohoto bonusového dne bylo "Záchrana mořských želv". Druháci se
dozvěděli spoustu zajímavých informací, učili se pracovat společně na vyřešení úkolů a komunikovat mezi sebou.
R. Prokopová

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 54

Druháci v knihovně

V pondělí 22.5. navštívili druháci knihovnu, Na knihovnické lekci se seznámili s knihou českých autorů Tomáše S. Končinského a Barbory Klárové "Překlep a Škraloup". Druháci se dozvěděli, kdo může za stárnutí věcí, které ještě před chvílí zářily novotou. Můžou za to drobná stvoření. Skřítek Překlep, jehož specialitou jsou chyby v knížkách a skřítek Škraloup, který po sobě zanechává špínu a nepořádek. Druháci si dopoledne v knihovně velmi užili.
R. Prokopová

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 76

Den matek v 1.B

Den matek?
Nejenom - Prvňáci z 1. B pozvali v úterý 16. 5. 2023 své blízké (maminky, tatínky, babičky a dědy) na besídku, aby jim poděkovali za lásku, péči, pomoc s učením.

Děti si připravily krásný kulturní program a vyrobily nádherné dárečky- přáníčka a keramická srdíčka.

Toto odpoledne bylo velice příjemné a všem se ve škole moc líbilo.

Žáci 1.B a Alina Morawiecová

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 60

Den matek

Den matek je den, kdy se vzdává pocta maminkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě. V Česku se slaví druhou květnovou neděli. V tento den dávají děti svým maminkám květiny nebo jiné dárky, většinou vlastnoručně vyrobené.

Na úterý 16. května připravili kluci a holky z 3.A pro své maminky i babičky dárek v podobě třídní besídky. Básně, divadelní představení ,,Rozhádaná písmenka“, módní přehlídku, nádherně zazpívané písně školním sborem NOTIČKA a drobné dárečky, dostaly maminky za všechnu jejich lásku, péči, starostlivost a pochopení.

Moc Vám děkujeme, maminky. Vy, dokážete nahradit všechno a všechny, ale Vás nemůže nahradit nikdo!

Děti ze 3.A

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 86

Knížka pro prvňáka

Ve středu 10. 5. 2023 jsme ve škole měli vzácnou návštěvu. Přišly za námi paní knihovnice, které si pro nás připravily nejen povídání o knížkách, které si můžeme půjčovat v knihovně, ale také soutěže a hádanky.

Chtěli jsme poděkovat za knížky „Křeček v letu“ od autorky Zuzany Barilové, které jsme všichni dostali jako dárek.

Určitě si tyto i mnoho dalších knížek přečteme, abychom se ve čtení stále zdokonalovali.

Žáci 1. A, 1. B

a paní učitelky H. Walová a A. Morawiecová