Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 7

Mikulášská jízda

Na sv. Mikuláše se snad těší každé dítě. Jako každoročně si i děti v družině užily tento den. Děti si zahrály úkolovou pátrací hru a samozřejmě si procvičily spolupráci ve skupinkách, která je velice důležitá. Úkolem bylo rozluštit Pekelné šifry, což nebyl žádný med, jak už název napovídá, ale s malou pomocí se vše zvládlo a děti šifry rozluštily.

Odměnou pro děti byly pekelné koule a diskotéka, při které se mohly pohybově předvést a vyřádit. No a co si budeme povídat, tanec děti baví.

Tereza Golasowská

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 9

Kreativní dílna v listopadu

V listopadovém čase pracovaly děti v kroužku Kreativní dílny s různým materiálem. Své tvořivé nápady nejprve vložily do stavění různých staveb. Dále se pustily do vytváření svatomartinské husy, kdy si vyzkoušely další techniky malby. Při tvorbě vánočních skřítků pracovaly hlavně s různobarevnou vlnou – mohly si vyzkoušet motání bambulí a čepiček a jejich následnou kompletaci do tvarů skřítků.

Děti také vyráběly krásná přání, při jejíž výrobě si vyzkoušely manuálně náročnější práci prošívání papírů a navlékání plastových korálků, a na posledním listopadovém kroužku se pustily do vyrábění vánočních stromečků. Všechny výrobky, i mnoho dalších, které nejsou v galeriích fotek vidět, si budete moci zakoupit na jarmarku, který pro vás připravujeme a proběhne ve čtvrtek 7. 12. 2023 od 16:30.

Světlana Vránová

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 7

Šikovné ručičky

Celý měsíc listopad se děti věnovaly přípravám na Vánoční jarmark. Tedy krom jednoho kroužku, kde si zahrály na stavitele a stavěly prostorové stavby z různých materiálů.

Děti tvoření velice bavilo a vytvořily spousty krásných ozdob, odlitků, andělů a mnoho dalších krásných věcí, které si budete moci na jarmarku zakoupit.

Na ochutnávku přidávám pár fotek z jejich tvorby.

Tereza Golasowská

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 10

Listopadový Všestránek

Vyjma jednoho kroužku, kde jsme prováděli prostorové a plošné konstrukce z různých materiálů, jsme celý listopad společně tvořili výrobky na Vánoční jarmark. Tvoření děti zcela pohltilo tak, že vyráběly každou chvilku, dokonce i mimo kroužek. A jak se na výrobce patří, také si samy stanovovaly ceny výrobků. Na konkrétních příkladech se seznámily s tvorbou ceny jako součet nákladů a zisku. Věřte mi, že vidina velkého zisku tady byla, a proto byla nutná korekce.

Pod rukama šikovných dětí vznikly krásné vánoční ozdoby, dekorace i malé dárečky, které budete moct nejen obdivovat, ale hlavně si koupit na Vánočním jarmarku školní družiny se slavnostním rozsvícením stromečku (7. 12. 2023 od 16:30 hodin).

Ve fotogalerii nabízí Všestránci malou upoutávku prodejních výrobků včetně výrobního procesu.

Miriam Poledníková

Napsal Mgr. Jan Czyž - učitel
Zobrazení: 12

Ve víru tance

Snad každé dítě miluje pohyb a tanec. V pátek měly děti možnost zahrát si na tanečníky a předvést nám své taneční umění na skladbu, kterou si samy vybraly. Někteří tanečníci nám zatančili například s pomponama a někteří předvedli dokonce i gymnastické prvky.

Každé taneční vystoupení bylo oceněno bouřlivým potleskem jejich kamarádů a na závěr tanečníci dostali malou sladkou odměnu.

A aby to nebylo zbytku dětí líto, tak jsme si na pár písniček zatančili všichni společně.

Tereza Golasowská