Strom života

Hodnocení uživatelů: 0 / 5

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení

Dne 2. 2. 2017 se žáci 6. ročníku zúčastnili vzdělávacího programu založeného na společenské hře s názvem Strom života. Hra žákům zážitkovou formou přiblížila význam vody pro životní prostředí a člověka. Po úvodu, ve kterém se děti seznámily se základními pravidly hry, začala samotná herní aktivita. Žáci byli rozděleni do skupin - kmenů. Každý kmen řešil nějaký ekologický problém spojený s vodou, její nedostatek, znečišťování apod.

Na jednom ze stanovišť si děti vyzkoušely různé metody filtrace vody, na druhém poznaly, jak se láme světlo ve vodě a ve vzduchu, na dalším si pomocí jedlé sody, oleje a obarvené vody vytvořily lávovou lampu domácí výroby. Jelikož úkolem hry bylo odvrátit katastrofu, která hrozí světu bez vody, bylo nutné pochopit, že voda je nezbytnou součástí života na Zemi a že k ochraně světa je nutná spolupráce jednotlivých týmů, nikoliv soupeření. Důležitá byla také komunikace a praktické řešení specifických problémů.

Hra se dětem velmi líbila, pomohla jim uvědomit si, jaký význam má voda pro člověka a přírodu a jak odpovědně je třeba nakládat s vodními zdroji.

Fotogalerie:

ozio_gallery_lightgallery

Eva Sembolová